Stackpole Electronics Inc RNF12FTD71K5
Part No.:
RNF12FTD71K5
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD71K5.pdf
Description:
RES 71.5K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
71.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD71K5 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD71K5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD71K5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD71K5.
Image RNF12FTD71K5
Part Number RNF12FTD71K5
Product Status Active
Resistance 71.5 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)