Stackpole Electronics Inc RNF12FTD64K9
Part No.:
RNF12FTD64K9
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD64K9.pdf
Description:
RES 64.9K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
64.9 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD64K9 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD64K9 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD64K9?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD64K9.
Image RNF12FTD64K9
Part Number RNF12FTD64K9
Product Status Active
Resistance 64.9 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)