Stackpole Electronics Inc RNF12FTD62R0
Part No.:
RNF12FTD62R0
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD62R0.pdf
Description:
RES 62 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
62 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD62R0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD62R0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD62R0?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD62R0.
Image RNF12FTD62R0
Part Number RNF12FTD62R0
Product Status Active
Resistance 62 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)