Stackpole Electronics Inc RNF12FTD620R
Part No.:
RNF12FTD620R
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD620R.pdf
Description:
RES 620 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
620 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD620R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD620R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD620R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD620R.
Image RNF12FTD620R
Part Number RNF12FTD620R
Product Status Active
Resistance 620 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)