Stackpole Electronics Inc RNF12FTD5K23
Part No.:
RNF12FTD5K23
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD5K23.pdf
Description:
RES 5.23K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
5.23 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD5K23 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD5K23 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD5K23?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD5K23.
Image RNF12FTD5K23
Part Number RNF12FTD5K23
Product Status Active
Resistance 5.23 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)