Stackpole Electronics Inc RNF12FTD4K99
Part No.:
RNF12FTD4K99
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD4K99.pdf
Description:
RES 4.99K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
4.99 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD4K99 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD4K99 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD4K99?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD4K99.
Image RNF12FTD4K99
Part Number RNF12FTD4K99
Product Status Active
Resistance 4.99 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)