Stackpole Electronics Inc RNF12FTD4K87
Part No.:
RNF12FTD4K87
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD4K87.pdf
Description:
RES 4.87K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
4.87 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD4K87 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD4K87 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD4K87?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD4K87.
Image RNF12FTD4K87
Part Number RNF12FTD4K87
Product Status Active
Resistance 4.87 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)