Stackpole Electronics Inc RNF12FTD4K32
Part No.:
RNF12FTD4K32
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD4K32.pdf
Description:
RES 4.32K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
4.32 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD4K32 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD4K32 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD4K32?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD4K32.
Image RNF12FTD4K32
Part Number RNF12FTD4K32
Product Status Active
Resistance 4.32 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)