Stackpole Electronics Inc RNF12FTD46K4
Part No.:
RNF12FTD46K4
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD46K4.pdf
Description:
RES 46.4K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
46.4 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD46K4 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD46K4 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD46K4?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD46K4.
Image RNF12FTD46K4
Part Number RNF12FTD46K4
Product Status Active
Resistance 46.4 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)