Stackpole Electronics Inc RNF12FTD43R2
Part No.:
RNF12FTD43R2
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD43R2.pdf
Description:
RES 43.2 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
43.2 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD43R2 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD43R2 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD43R2?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD43R2.
Image RNF12FTD43R2
Part Number RNF12FTD43R2
Product Status Active
Resistance 43.2 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)