Stackpole Electronics Inc RNF12FTD432R
Part No.:
RNF12FTD432R
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD432R.pdf
Description:
RES 432 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
432 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD432R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD432R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD432R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD432R.
Image RNF12FTD432R
Part Number RNF12FTD432R
Product Status Active
Resistance 432 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)