Stackpole Electronics Inc RNF12FTD3K74
Part No.:
RNF12FTD3K74
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD3K74.pdf
Description:
RES 3.74K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
3.74 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD3K74 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD3K74 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD3K74?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD3K74.
Image RNF12FTD3K74
Part Number RNF12FTD3K74
Product Status Active
Resistance 3.74 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)