Stackpole Electronics Inc RNF12FTD392K
Part No.:
RNF12FTD392K
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD392K.pdf
Description:
RES 392K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
392 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD392K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD392K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD392K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD392K.
Image RNF12FTD392K
Part Number RNF12FTD392K
Product Status Active
Resistance 392 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)