Stackpole Electronics Inc RNF12FTD365R
Part No.:
RNF12FTD365R
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD365R.pdf
Description:
RES 365 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
365 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD365R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD365R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD365R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD365R.
Image RNF12FTD365R
Part Number RNF12FTD365R
Product Status Active
Resistance 365 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)