Stackpole Electronics Inc RNF12FTD2K70
Part No.:
RNF12FTD2K70
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD2K70.pdf
Description:
RES 2.7K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
2.7 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD2K70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD2K70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD2K70?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD2K70.
Image RNF12FTD2K70
Part Number RNF12FTD2K70
Product Status Active
Resistance 2.7 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)