Stackpole Electronics Inc RNF12FTD26K7
Part No.:
RNF12FTD26K7
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD26K7.pdf
Description:
RES 26.7K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
26.7 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD26K7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD26K7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD26K7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD26K7.
Image RNF12FTD26K7
Part Number RNF12FTD26K7
Product Status Active
Resistance 26.7 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)