Stackpole Electronics Inc RNF12FTD24R3
Part No.:
RNF12FTD24R3
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD24R3.pdf
Description:
RES 24.3 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
24.3 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD24R3 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD24R3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD24R3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD24R3.
Image RNF12FTD24R3
Part Number RNF12FTD24R3
Product Status Active
Resistance 24.3 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)