Stackpole Electronics Inc RNF12FTD24K9
Part No.:
RNF12FTD24K9
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD24K9.pdf
Description:
RES 24.9K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
24.9 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD24K9 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD24K9 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD24K9?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD24K9.
Image RNF12FTD24K9
Part Number RNF12FTD24K9
Product Status Active
Resistance 24.9 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)