Stackpole Electronics Inc RNF12FTD243K
Part No.:
RNF12FTD243K
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD243K.pdf
Description:
RES 243K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
243 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD243K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD243K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD243K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD243K.
Image RNF12FTD243K
Part Number RNF12FTD243K
Product Status Active
Resistance 243 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)