Stackpole Electronics Inc RNF12FTD237R
Part No.:
RNF12FTD237R
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD237R.pdf
Description:
RES 237 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
237 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD237R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD237R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD237R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD237R.
Image RNF12FTD237R
Part Number RNF12FTD237R
Product Status Active
Resistance 237 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)