Stackpole Electronics Inc RNF12FTD237K
Part No.:
RNF12FTD237K
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD237K.pdf
Description:
RES 237K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
237 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD237K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD237K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD237K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD237K.
Image RNF12FTD237K
Part Number RNF12FTD237K
Product Status Active
Resistance 237 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)