Stackpole Electronics Inc RNF12FTD22K1
Part No.:
RNF12FTD22K1
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD22K1.pdf
Description:
RES 22.1K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
22.1 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD22K1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD22K1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD22K1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD22K1.
Image RNF12FTD22K1
Part Number RNF12FTD22K1
Product Status Active
Resistance 22.1 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)