Stackpole Electronics Inc RNF12FTD1M50
Part No.:
RNF12FTD1M50
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD1M50.pdf
Description:
RES 1.5M OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
1.5 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD1M50 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD1M50 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD1M50?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD1M50.
Image RNF12FTD1M50
Part Number RNF12FTD1M50
Product Status Active
Resistance 1.5 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)