Stackpole Electronics Inc RNF12FTD15K4
Part No.:
RNF12FTD15K4
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD15K4.pdf
Description:
RES 15.4K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
15.4 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD15K4 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD15K4 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD15K4?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD15K4.
Image RNF12FTD15K4
Part Number RNF12FTD15K4
Product Status Active
Resistance 15.4 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)