Stackpole Electronics Inc RNF12FTD147R
Part No.:
RNF12FTD147R
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD147R.pdf
Description:
RES 147 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
147 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD147R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD147R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD147R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD147R.
Image RNF12FTD147R
Part Number RNF12FTD147R
Product Status Active
Resistance 147 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)