Stackpole Electronics Inc RNF12FTD137K
Part No.:
RNF12FTD137K
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD137K.pdf
Description:
RES 137K OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Series:
RNF
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
137 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Film
Features:
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD137K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD137K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD137K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD137K.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RNF12FTD137K
Part Number RNF12FTD137K
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RNF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 137 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)