Stackpole Electronics Inc RNF12FTD110K
Part No.:
RNF12FTD110K
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD110K.pdf
Description:
RES 110K OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
110 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD110K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD110K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD110K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD110K.
Image RNF12FTD110K
Part Number RNF12FTD110K
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RNF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 110 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)