Stackpole Electronics Inc RNF12FTD10K7
Part No.:
RNF12FTD10K7
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD10K7.pdf
Description:
RES 10.7K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
10.7 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD10K7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD10K7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD10K7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD10K7.
Image RNF12FTD10K7
Part Number RNF12FTD10K7
Product Status Active
Resistance 10.7 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)