Stackpole Electronics Inc RNF12FTD105K
Part No.:
RNF12FTD105K
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD105K.pdf
Description:
RES 105K OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
105 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD105K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD105K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD105K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD105K.
Image RNF12FTD105K
Part Number RNF12FTD105K
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RNF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 105 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)