Stackpole Electronics Inc RNF12FTD102R
Part No.:
RNF12FTD102R
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTD102R.pdf
Description:
RES 102 OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
102 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTD102R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTD102R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTD102R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTD102R.
Image RNF12FTD102R
Part Number RNF12FTD102R
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RNF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 102 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)