Stackpole Electronics Inc RNF12FTC36K5
Part No.:
RNF12FTC36K5
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FTC36K5.pdf
Description:
RES 36.5K OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
36.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FTC36K5 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FTC36K5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FTC36K5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FTC36K5.
Image RNF12FTC36K5
Part Number RNF12FTC36K5
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RNF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 36.5 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)