Stackpole Electronics Inc RNF12FBD511R
Part No.:
RNF12FBD511R
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FBD511R.pdf
Description:
RES 511 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
511 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FBD511R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FBD511R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FBD511R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FBD511R.
Image RNF12FBD511R
Part Number RNF12FBD511R
Product Status Active
Resistance 511 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)