Stackpole Electronics Inc RNF12FBD28K7
Part No.:
RNF12FBD28K7
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FBD28K7.pdf
Description:
RES 28.7K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
28.7 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FBD28K7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FBD28K7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FBD28K7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FBD28K7.
Image RNF12FBD28K7
Part Number RNF12FBD28K7
Product Status Active
Resistance 28.7 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)