Stackpole Electronics Inc RNF12FBD20R0
Part No.:
RNF12FBD20R0
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FBD20R0.pdf
Description:
RES 20 OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
20 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FBD20R0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FBD20R0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FBD20R0?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FBD20R0.
Image RNF12FBD20R0
Part Number RNF12FBD20R0
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RNF
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 20 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)