Stackpole Electronics Inc RNF12FBD19K1
Part No.:
RNF12FBD19K1
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FBD19K1.pdf
Description:
RES 19.1K OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
19.1 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FBD19K1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FBD19K1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FBD19K1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FBD19K1.
Image RNF12FBD19K1
Part Number RNF12FBD19K1
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RNF
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 19.1 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)