Stackpole Electronics Inc RNF12FAD4K75
Part No.:
RNF12FAD4K75
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FAD4K75.pdf
Description:
RES 4.75K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
4.75 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FAD4K75 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FAD4K75 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FAD4K75?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FAD4K75.
Image RNF12FAD4K75
Part Number RNF12FAD4K75
Product Status Active
Resistance 4.75 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)