Stackpole Electronics Inc RNF12FAD499K
Part No.:
RNF12FAD499K
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FAD499K.pdf
Description:
RES 499K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
499 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FAD499K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FAD499K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FAD499K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FAD499K.
Image RNF12FAD499K
Part Number RNF12FAD499K
Product Status Active
Resistance 499 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)