Stackpole Electronics Inc RNF12FAD475R
Part No.:
RNF12FAD475R
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FAD475R.pdf
Description:
RES 475 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
475 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FAD475R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FAD475R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FAD475R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FAD475R.
Image RNF12FAD475R
Part Number RNF12FAD475R
Product Status Active
Resistance 475 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)