Stackpole Electronics Inc RNF12FAD475K
Part No.:
RNF12FAD475K
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF12FAD475K.pdf
Description:
RES 475K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
475 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Datasheet:
1. How to order RNF12FAD475K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF12FAD475K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF12FAD475K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF12FAD475K.
Image RNF12FAD475K
Part Number RNF12FAD475K
Product Status Active
Resistance 475 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)