Vishay Dale RNC70J4553BRB14
Part No.:
RNC70J4553BRB14
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudRNC70J4553BRB14.pdf
Description:
RES 455K OHM 0.1% 3/4W AXIAL
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
Military, MIL-PRF-55182/06, RNC70
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
455 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Composition:
Metal Film
Features:
Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RNC70J4553BRB14 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNC70J4553BRB14 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNC70J4553BRB14?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RNC70J4553BRB14
Part Number RNC70J4553BRB14
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-55182/06, RNC70
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 455 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)