Vishay Dale RNC60H1804DSB14
Part No.:
RNC60H1804DSB14
Datasheet:
Chuangxin CloudRNC60H1804DSB14.pdf
Description:
RES 1.8M OHM 1/4W .5% AXIAL
Resistance:
1.8 MOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Failure Rate:
S (0.001%)
Datasheet:
1. How to order RNC60H1804DSB14 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNC60H1804DSB14 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNC60H1804DSB14?
Image RNC60H1804DSB14
Part Number RNC60H1804DSB14
Product Status Active
Resistance 1.8 MOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate S (0.001%)