Vishay Dale RNC60H1054DSB14
Part No.:
RNC60H1054DSB14
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudRNC60H1054DSB14.pdf
Description:
RES 1.05M OHM 1/4W .5% AXIAL
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
Military, MIL-PRF-55182/03, RNC60
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
1.05 MOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Metal Film
Features:
Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
S (0.001%)
Datasheet:
1. How to order RNC60H1054DSB14 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNC60H1054DSB14 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNC60H1054DSB14?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RNC60H1054DSB14
Part Number RNC60H1054DSB14
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-55182/03, RNC60
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 1.05 MOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate S (0.001%)