Vishay Dale RNC55H1454DPB14
Part No.:
RNC55H1454DPB14
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudRNC55H1454DPB14.pdf
Description:
RES 1.45M OHM 1/8W .5% AXIAL
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
1.45 MOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Composition:
Metal Film
Features:
Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
P (0.1%)
Datasheet:
1. How to order RNC55H1454DPB14 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNC55H1454DPB14 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNC55H1454DPB14?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RNC55H1454DPB14
Part Number RNC55H1454DPB14
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 1.45 MOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate P (0.1%)