Vishay Dale RNC50H5623FSRSL31
Part No.:
RNC50H5623FSRSL31
Description:
RES 562K OHM 1% 1/10W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
562 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Failure Rate:
S (0.001%)
1. How to order RNC50H5623FSRSL31 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNC50H5623FSRSL31 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNC50H5623FSRSL31?
Image RNC50H5623FSRSL31
Part Number RNC50H5623FSRSL31
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 562 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate S (0.001%)