Vishay Dale RNC50H4323BSB14
Part No.:
RNC50H4323BSB14
Datasheet:
Chuangxin CloudRNC50H4323BSB14.pdf
Description:
RES 432K OHM 1/10W .1% AXIAL
Resistance:
432 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Failure Rate:
S (0.001%)
Datasheet:
1. How to order RNC50H4323BSB14 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNC50H4323BSB14 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNC50H4323BSB14?
Image RNC50H4323BSB14
Part Number RNC50H4323BSB14
Product Status Active
Resistance 432 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate S (0.001%)