Vishay Dale RNC50H3973BRB14
Part No.:
RNC50H3973BRB14
Datasheet:
Chuangxin CloudRNC50H3973BRB14.pdf
Description:
RES 397K OHM 1/10W .1% AXIAL
Resistance:
397 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RNC50H3973BRB14 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNC50H3973BRB14 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNC50H3973BRB14?
Image RNC50H3973BRB14
Part Number RNC50H3973BRB14
Product Status Active
Resistance 397 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)