Vishay Dale RNC50H3743BSB14
Part No.:
RNC50H3743BSB14
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudRNC50H3743BSB14.pdf
Description:
RES 374K OHM 1/10W .1% AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
374 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Failure Rate:
S (0.001%)
Datasheet:
1. How to order RNC50H3743BSB14 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNC50H3743BSB14 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNC50H3743BSB14?
Image RNC50H3743BSB14
Part Number RNC50H3743BSB14
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 374 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate S (0.001%)