Vishay Dale RNC50H3613BSB14
Part No.:
RNC50H3613BSB14
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudRNC50H3613BSB14.pdf
Description:
RES 361K OHM 1/10W .1% AXIAL
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
361 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Composition:
Metal Film
Features:
Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
S (0.001%)
Datasheet:
1. How to order RNC50H3613BSB14 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNC50H3613BSB14 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNC50H3613BSB14?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RNC50H3613BSB14
Part Number RNC50H3613BSB14
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 361 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate S (0.001%)