Vishay Dale RN55C4700FR36
Part No.:
RN55C4700FR36
Datasheet:
Chuangxin CloudRN55C4700FR36.pdf
Description:
RES 470 OHM 1/8W 1% AXIAL
Resistance:
470 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order RN55C4700FR36 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RN55C4700FR36 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RN55C4700FR36?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RN55C4700FR36.
Image RN55C4700FR36
Part Number RN55C4700FR36
Product Status Active
Resistance 470 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)