Vishay Sfernice RMBS104R750FS14
Part No.:
RMBS104R750FS14
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudRMBS104R750FS14.pdf
Description:
RMBS 1 4U75 1% BA100 E1
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
RMBS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
4.75 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Composition:
Wirewound
Features:
Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.402" L (4.00mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order RMBS104R750FS14 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMBS104R750FS14 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMBS104R750FS14?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RMBS104R750FS14
Part Number RMBS104R750FS14
Manufacturer Vishay Sfernice
Series RMBS
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 4.75 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Wirewound
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.402" L (4.00mm x 10.20mm)